пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Щоб світ добрішим став

                                                     

      До Міжнародного  дня толерантності, який відзначається 16 листопада до уваги юних користувачів в бібліотеці  представлена книжкова виставка « Щоб світ добрішим став » та проведено годину спілкування" Толерантність - це стосується кожного".




           Увагу дітей привернуть яскраві, змістовні книги, які допоможуть їм зрозуміти, що потрібно вчитися сприймати людей такими, якими вони є, підтримувати та допомагати рідним та стороннім людям.  Виставка  допоможе маленьким читачам засвоїти простий, але дуже важливий закон толерантності – поводитися з іншими потрібно так, як ви б хотіли, щоб поводилися з вами!

       Запрошуємо відвідати книгозбірню, та познайомитися з книжковою виставкою!


вівторок, 12 листопада 2024 р.

Ніколи не сміявся без любові

                                             

     13 листопада цього року  виповнюється 135 років від дня народження найкращого українського пересмішника, гумориста, письменника-сатирика, людини веселої вдачі, чия постать стала яскравим втіленням сміхотливої душі українського народу – Остапа Вишні.

     До  ювілею неперевершеного творця та основоположника української усмішки, великого майстра сатиричного памфлету   в  бібліотеці презентовано  виставку  « Ніколи не сміявся без любові».  На виставці представлено його твори та література  про його життєвий та творчий шлях, яка розкриває Остапа Вишню , як особистість та митця.  

                                               

     Виставка підкреслює актуальність творчості геніального українського гумориста й сатирика і сьогодні, коли сміх як іронічна зброя лишається незамінним засобом боротьби за правду та справедливість.


пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

ЗУНР- провісниця держави Україна

    1 листопада 2024 року в Україні відзначають 106-ту річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки на теренах Галичини. Листопадовий Зрив 1918 р. заклав основи нашої державності, коли українські політики і військовики створили свій уряд, армію, закони і Малу Конституцію. Поєдналися навік усі українські землі і постали перед світом єдиним нерозділеним народом, нацією, яка на зламі двох епох голосно заявила про свою державність.

      З цієї нагоди,  у бібліотеці увазі читачів представлений перегляд літератури «ЗУНР-провісниця держави Україна», присвячений доленосним подіям національно-визвольної боротьби українців Галичини за свою ідентичність. 

      Тут  представлено літературу про визначний день в історії України, про стрільців УГА, які боролись за незалежність України та визначних діячів історії України ,вояків Української Галицької Армії.

    Історія ЗУНР – символ нашого споконвічного прагнення свободи. Вільна Україна завжди була найвищою метою, за яку боролись і вмирали, в яку вірили її найкращі сини і доньки. Ми й досі живемо у час неоголошеної війни, яку нам нав’язала Росія. Нам знову доводиться відстоювати Незалежність надзвичайно дорогою ціною. Та ми повинні пам’ятати кожен крок, який наблизив наш народ до здобуття волі, і передавати з покоління в покоління історію про ці дні.

.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

      

         До Дня української писемності та мови, сьогодні, 25 жовтня, відбувся  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Працівники клубу та бібліотеки  спільно з вчителями Ясенського ліцею взяли участь в написанні радіодиктанту .

Шукач скарбів духовних

      25 жовтня 2024 року виповнюється 85-років від дня народження  українського народознавця, письменника, видавця – Василя Тимофійовича Скураті́вського. Серед вітчизняних етнографів Василь Скуратівський був постаттю першорядною. Його книжки не губилися в морі популярного народознавства. Роль Василя Скуратівського у відродженні українства важко перебільшити. Він одним із перших у новітній Україні видав народознавчу книгу «Берегиня», яка одразу здобула широку популярність. Його “Берегиня” стала знаковою подією, символом ментального і культурного одужання нації. 

      До ювілею  Василя Скуратівського в бібліотеці оформлено виставку його народознавчих книг  "Збирач духовних скарбів".


 Бажаючі можуть ознайомитись з цікавими роботами Скуратівського. Його книжки завжди знаходили й знаходять вдячних поціновувачів, бо вони – унікальні: художні і, водночас, наукові, теплі і душевні.


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Нація нескорених: від козацтва до сьогодення

 

     14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України, а також свята Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. 

Цього дня українці вшановують усіх захисників, які, не шкодуючи власного життя, боролися  та борються за мир, свободу і незалежність нашої держави. У воєнний час це безсумнівно найважливіше світське свято в році, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна зберегла свою незалежність.

     З метою національно-патріотичного виховання молоді, до свята підготовлено книжкову виставку «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»  та проведено   урок мужності.

    На  експозиції представлено документи, публікації та ілюстровані видання, які висвітлюють мужність та відвагу наших захисників та захисниць від історичних витоків українського лицарства до сьогодення; знайомлять читача з подвигами українських героїв, які боронили та продовжують відстоювати свободу, честь та незалежність нашої Батьківщини.

                                         

       День захисника України – це свято народу. Це свято України! Її міцності, , її величі, її сили! Свято кожного, хто усвідомив свою причетність до нескореної та духовно багатої нації.

  Ми вшановуємо синів і дочок, хто віддав своє життя за свободу Батьківщини, за нашу  свободу і незалежність. Низькій уклін захисникам рідної землі, які наразі відстоюють її кордони! Шана і слава захисникам, слава Україні, Героям слава!


 

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Бабин Яр: біль нашої пам'яті

                                                  

    Бабин Яр… Полюс нелюдськості… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю.

    29 вересня  в Україні проводиться  День пам'яті жертв  Бабиного Яру,    однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

      Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає терміну давності. Ми повинні з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, і не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, тільки пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.     

      Сьогодні про страшні події свідчать згадки тих, хто зміг вижити. Їхніми розповідями всіяні сторінки книжок. До роковин розстрілів у Бабиному Яру у  бібліотеці   організовано  виставку - пам`ять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії»   та проведено годину історичної правди   «Бабин Яр: біль нашої пам’яті». Бібліотекар  розповіла дітям про Київ за часів німецької окупації, представила хронологію подій, які відбувалися в Бабиному Яру, масштаби трагедії та кількість загиблих, серед яких і відома українська поетеса Олена Теліга.


    Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і бажання панувати над світом.Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати всю правду про одну з найбільших трагедій людства, щоб не повторити його помилок.  Трагедія Бабиного Яру залишається й досі темою історичних та наукових досліджень, темою творчості письменників, художників, поетів.

        Людство, на хвилину зупинися.

 У минуле спомин простели,

    Над святою пам’яттю схилися

    Тих, що безневинно полягли…


пʼятниця, 26 липня 2024 р.

Пам'ятайте про тих, хто згоріли, мов зорі

                                             

   В ніч з 28 на 29 липня 2022 року  в Оленівській колонії пролунало два вибухи. Українські полонені, які перебували в Оленівці і згодом були звільнені за обміном, розповідають, що росіяни заклали фугаси всередині бараку і поруч з ним, а потім зімітували удар артилерії. Ті військовослужбовці, котрі перебували в основній частині барака, яку зачепило вибуховою хвилею, одразу ж загинули. Згодом почалася пожежа, і тіла цих людей вигоріли. В іншій частині будівлі люди отримали тяжкі поранення, але вижили. Адміністрація колонії не квапилася надавати допомогу пораненим. Їх почали евакуйовувати лише через шість годин після вибуху.Очевидці описують страшні картини подій тієї пекельної ночі: бараки, темрява, вибух, живцем згорілі тіла українських військових… Внаслідок вибуху загинуло 53 полонених, понад 130 було поранено.Повернути тіла загиблих в Оленівці Україні вдалося тільки в жовтні 2022 року.Весь цей час росія розігрує фарс про те, що це був український удар американськими РСЗВ HIMARS і вигадує небилиці щодо приховування злочинів, які скоїли якісь невідомі бойовики. Але що ж трапилося насправді? Яким був вибух? Хто вбив полонених? Чому пораненим не було надано належну допомогу? Хто має понести покарання? На жаль,  відповіді на ці питання так і не були знайдені.

   До роковин трагедії  в Оленівці в бібліотеці влаштовано тематичну викладку літератури "Пам'ятайте про тих, хто згоріли, мов зорі".


     Цей військовий злочин, як і незліченна кількість інших, скоєних росією, назавжди залишиться в пам’яті українців! Впевнені, рано чи пізно, кожен причетний до цієї страшної трагедії понесе заслужене покарання.


четвер, 30 травня 2024 р.

Геть тютюн і паління - ми здорове покоління!

                                               

    31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла.

   ВОЗ цією акцією застерігає населення планети  від згубної звички - однієї з найбільш поширеніших епідемій за всю історію існування людства - никотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одну, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини - 50-100 міліграм. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі.  Відомо, що приблизно третина населення  віком від 18 до 25 років – є постійними курцями. А більш, як половина всіх курців викурили свою першу цигарку до 12 років. Пасивне куріння спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення.

     З метою інформування і в подальшому запобіганню  в  підлітків та молоді  такої шкідливої звички в  бібліотеці  проведено годину-роздум  та  оформлено виставку-застереження “ Геть тютюн і паління – ми здорове покоління», на якій представлені книжки та матеріали спрямовані проти тютюнопаління.


    Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя. Саме про вплив тютюнопаління на організм людини та про те,  як позбутися цієї шкідливої звички знайомлять відвідувачів матеріали виставки.

   Тож запрошуємо на перегляд виставки і доброго всім здоров'я. Бережіть своє здоров’я та своїх рідних!


пʼятниця, 10 травня 2024 р.

Хай святиться ім'я твоє, мамо!


    У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією. День Матері в Україні  цього року  відзначатимуть 12 травня.

      Безумовно, День матері - це одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Матір – всьому початок. Матір – берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є тією ниточкою, яка єднає всю родину.

    З нагоди цієї  дати в бібліотеці оформлено книжково-журнальну  виставку  «Хай святиться ім’я твоє, мамо!». Увазі користувачів пропонується різноманітна література, яка стосується матері, як берегині домашнього вогнища, джерела ніжності, любові і краси;  сім’ї, родини, виховання. 

                                        

         В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам зі святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

                                       




четвер, 9 травня 2024 р.

День Європи в Україні

                                           

      Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.

    Цьогоріч Україна вдруге відзначає День Європи 9 травня. Це свято запроваджене указом Президента Володимира Зеленського №266/2023 від 8 травня 2023 року.

   «Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу», – йдеться в документі.

   Ця дата – чудова нагода висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії. Зараз ми на шляху до перемоги у боротьбі за незалежність, демократію та відновлення миру!

    До цього свята бібліотека підготувала презентацію "День Європи в Україні"

                           

середа, 1 травня 2024 р.

В кожне серце із небес лине нам Христос Воскрес!



      Наближається одне з найбільших християнських свят – Великдень. Всі ми чекаємо цей день з великими  надіями та сподіваннями, що нарешті настане мир і спокій на нашій рідній землі.

   Великоднє свято пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу. Вивчення народних звичаїв та традицій  важливо для збереження національної культури нашого народу. В них закладена життєва мудрість та  духовні цінності, -  те особливе, що вирізняє його серед інших народів.

   Тому напередодні Великодня  бібліотека провела  з користувачами дітьми інформаційний дайджест"Традиції святкування Великодня", щоб вкотре пригадати українські традиції та обряди великого  свята. Про історію Великодня, традиції його святкування, головні символи свята, а також які бувають писанки, чим зумовлена їх різноманітність та про техніки їх виконання розповіла бібліотекар під час подорожі сторінками народознавчих книжок. В ході спілкування разом з дітками пригадали народні приказки, прикмети, а також дізнались про народні ігри та розваги на Великдень.  

      

     Також в бібліотеці експонується книжкова виставка « В кожне серце із небес лине нам Христос Воскрес!"». Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. З видань, представлених на виставці, читач  дізнається , що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі – все це можна дізнатися, відвідавши виставку. 

                                             

      Тож, запрошуємо вас відвідати нашу бібліотеку та збагатити свої знання про українські традиції Великодня! 

                                            


четвер, 25 квітня 2024 р.

Залишиться у пам'яті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль

     Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок. Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній станції.  Вже  38 років минає   з часу вибуху на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС - події, що стала найбільшою ядерною катастрофою в історії людства. Ту мирну весняну, українську ніч на берегах Прип’яті люди не забудуть ніколи. О 1 годині 24 хвилини 40 секунд, коли містечко атомників Чорнобиль, Прип’ять і вся Україна міцно спали безтурботним сном, раптом пролунав вибух і над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції велетенське полум’я несподівано розірвало нічну темряву.

     До  відзначення 38- ої річниці Чорнобильської аварії   в бібліотеці  проведено інформаційний вісник «Чорнобильська катастрофа та її наслідки» та оформлено книжкову   виставку-пам'ять  "Залишиться у пам’яті у нас , як вічна рана , цей страшний Чорнобиль". На виставці представлені книги, які розповідають про Чорнобильську трагедію. Це документальні і художні твори,що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом, жахливі наслідки аварії, спогади про тих, хто ризикував своїм життям і здоров’ям  задля порятунку мільйонів інших людей,  сучасне життя чорнобильської зони. Тож запрошуємо     жителів села завітати до бібліотеки та ознайомитися з книжковою виставкою - пам’яттю « Залишиться у пам’яті у нас , як вічна рана , цей страшний Чорнобиль».


        Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.


вівторок, 16 квітня 2024 р.

Неси добро у світ природи

                                              

   Третя субота квітня – більше ніж просто весняний день, це – День довкілля, який відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року.

      Сьогодні особливо гостро постало питання екологічного оздоровлення та охорони навколишнього середовища. Щоб пробудити людство, спонукати його до негайних дій і започатковані ці дні – День довкілля та День Землі.

    Ці свята органічно увійшли у життя працівників і користувачів  нашої бібліотеки, стали не тільки днями активних практичних дій на захист навколишнього середовища, а й днями поширення екологічних знань. Для більш детального ознайомлення з цією темою в бібліотеці оформлено книжкову виставку « Неси добро у світ природи» та проведено екологічну годину. 





              Природа була, є і завжди залишиться незмінним супутником людини у її повсякденному житті. Вона дарує нам життєві радощі, годує, застерігає і попереджає, щедро нагороджує за господарність і суворо карає за байдужість та бездушність. Тож маємо бути дбайливими господарями у її храмі. Природа унікальна в будь-яку пору року. Вона заворожує своїми фантастичними пейзажами, зворушує, викликає море позитивних емоцій. І в цьому можна переконатись, переглянувши  матеріали книжкової виставки.Краса української природи та її велич залишаються нашою головною святинею, одвічним скарбом, який непідвладний ані моді, ані часу. Бо у всі часи нею захоплювалися художники, письменники, композитори оспівували її у своїх творах…

    Загалом День довкілля та День Землі дозволяють оцінити красу і стан природного середовища, в якому ми живемо, надають можливість замислитися над діями, вчинками та майбутніми кроками, які кожен з нас зробить у своєму житті для збереження та відновлення довкілля.   Чистота нашої землі – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.


вівторок, 2 квітня 2024 р.

Чарівний світ дитячої книги

  

        Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.

     Книги – один із найкращих винаходів людства. Книги надихають, мотивують, розвивають, втішають, змінюють свідомість людей. Книги можуть рухати прогрес, а можуть бути зброєю.Дитячі книги не тільки розважають і розвивають, а й однозначно допомагають формувати думки і смак до життя у маленьких людей. На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги.

     Кожна дитяча книга — це можливість поринути у світ із незвичайними персонажами, яскравими картинками та добрими емоціями. Книги розвивають дитяче мовлення та емоційність, спонукають допитливість. Книги допомагають фантазувати, перемагати свої страхи, співпереживати та співчувати, знаходити інформацію, умінню спілкуватися.

    З нагоди свята у бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку «Чарівний світ дитячої книги»,  на якій  представлені казки та  твори сучасних дитячих українських та зарубіжних письменників, а також проведено  з дітьми годину спілкування « ЇЇ величність – книга".

                             

      Якщо ви хочете бути успішними, жити в процвітаючій країні - читайте книги! Адже саме    книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої     культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.

       Книга - це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який супроводжує нас усе життя. Світ змінюється на краще, коли ми читаємо.


вівторок, 26 березня 2024 р.

Не руйнуй гармонії земної!

     Природа – це наше здоров’я, наше життя. На жаль, в умовах війни довкілля України дуже постраждало. І ми, українці, маємо дбайливо оберігати та відновлювати природу країни.

   Сьогодні проблеми охорони навколишнього природного середовища стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

   Людина повинна жити в гармонії з природою. Кожен з нас повинен бути не «царем природи», а складовою її частиною. Адже природа і є наша Батьківщина.

  У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується Всесвітній День Землі. Дата 20 березня була вибрана і офіційно затверджена в 1971 році Організацією Об`єднаних Націй для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення.

     Мета цього дня – привернути увагу громадськості до нашого спільного дому – планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.

  В бібліотеці організовано для дітей виставку-заклик «Не руйнуй гармонії земної!» та проведено  огляд літератури . На ній презентовані книги екотематики про бережливе ставлення до природи.


   Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам і тому зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.Не важливо, який спосіб ви оберете, щоб покращити природне середовище навколо вас, важливим залишається те, щоб дані вчинки та наміри сприяли поліпшенню та благополуччю нашого природного середовища.

     Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити навколишнє середовище чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!


пʼятниця, 8 березня 2024 р.

Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон

 

     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство.

Перші березневі дні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. Творчість Тараса Шевченка давно стала найважливішим і нетлінним складником українського народу.

    9-го березня, вся Україна, а заразом і весь Світ, відзначають 210 річницю з Дня народження великого Кобзаря, свíточа української культури і мистецтва — Тараса Григоровича Шевченка. Проживши на цій землі лише 47 років, Тарас Григорович назавжди залишився у світовій історії як персоніфікований дух Української Нації, незламного народу, який споконвіку прагнув волі і свободи, за які у результаті сплатив надвелику ціну, ба більше — продовжує платити і сьогодні…

     До ювілею Тараса Шевченка   в бібліотеці розгорнуто книжкову ілюстративну виставку  «Постать, що єднає Україну», де представлена літературна спадщина Великого Кобзаря, життєвий і творчий шлях митця.

      З дітьми спільно з клубом проведено літературну галерею «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон».

                    
         Весь життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря вчить і надихає нас любити свою Вітчизну, безкорисливо служити їй, берегти та розвивати українське слово, пісню, традиції. Адже саме він дарував вічність українському слову, передбачив наше майбутнє, його «Кобзар» для українців – як Євангеліє.

    

четвер, 7 березня 2024 р.

Книги з жіночим ім'ям

                                                

                                                                                                   «Випадкова зустріч із книгою може                                                                                                            назавжди змінити долю людини»

                                                                                                                                         Марсель Прево 

             Свято 8 березня щорічно відзначають у світі як день боротьби за права жінок і міжнародний мир. До цього свята бібліотека  підготувала  цікаву книжкову виставку – знайомство « Книги з жіночим ім`ям». Письменники доволі часто називають свої книжки іменами головних героїв чи героїнь. У таких випадках знайомство з книгою починається навіть не з першої сторінки, а з її обкладинки. Бібліотека вибрала для вас підбірку книг, у назвах яких фігурують жіночі імена, а вже з якою із них познайомитись ближче – обирайте самі…

          На вас чекають  також книги, написані жінками-письменницями. Це відомі усьому світові авторки, чиї романи читають, екранізують та вивчають. Цілком очевидним є те, що ці твори пронизані справжньою любов’ю до жінки, яка може бути слабкою і сильною, доброю і чуйною, ніжною та привабливою.

        Завітайте до нашої бібліотеки    та пориньте у світ романтики та любові разом із героями книжок,   представленими на виставці. 




пʼятниця, 1 березня 2024 р.

Літературні смаколики від сучасних українських дитячих письменників

                                                                 
            Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника. Професія письменника з’явилася багато століть назад, але майстри слова отримали своє свято лише в 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. З тих пір День письменника святкують щороку майже у всіх країнах світу. 
        До Всесвітнього дня письменника бібліотека підготувала для дітей презентацію « Українські смаколики від сучасних українських дитячих письменників». 
  Роль письменника надзвичайно важлива. Письменник – це очі, думки і совість суспільства. Чесність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника.
         
    Сучасне українське літературне поле достатньо широке. Читаймо українське!

                        

четвер, 22 лютого 2024 р.

Мова - духовний скарб нації

               

    Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — МОВА. 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році.

         З метою виховання шанобливого ставлення до рідної мови, турботи про її чистоту та багатство, збереження як нематеріального культурного спадку  в бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Мова – духовний скарб нації».


         На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Мета цієї виставки – поглибити знання про мову, як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови, як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

       Нехай наша рідна мова стане надбанням, щоб її шанували, вивчали та говорили нею.




вівторок, 20 лютого 2024 р.

І стали зорями навіки ...

       На шляху до незалежності український народ   завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок.  У  цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні.  Саме вони зуміли рішуче стати  до боротьби із злом,  заплативши за перемогу надвисоку ціну - власне життя.  Їх вшановує Україна. Їхній приклад  має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння. Пройшло десять років  від трагічних подій на Майдані.

        З метою вшанування подвигу учасників  Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні в  бібліотеці  влаштовано   книжкову виставку – спогад «Кличе на бій Небесна Сотня за України майбуття», а також  проведено  патріотичну годину " І стали зорями навіки…".

      Присутніх ознайомлено з героїчними подвигами патріотів, котрі заради торжества справедливості пожертвували собою для зміцнення власної держави   в лютому 2014 року.   Пізніше  всі присутні переглянули відео "Пам'ять Небесній Сотні", під час якого  вони дізналися про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності  та її героїв. 

      Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірок на українському небосхилі, сотня героїв! Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які  втратили своїх Героїв. Оплакує Героїв Небесної сотні вся українська спільнота… Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну… Пам’ятати й розповідати про них. 

пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

Ми овіяні духом єднання

                                               

               Сьогодні, 16-го лютого, вся Україна відзначає державне свято – День єдності.

14 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський у зверненні до українського народу заявив про впровадження нового свята - Дня єднання.

       Ідея цього свята в тому, щоб показати світу, в тому числі росіянам, єдність українського народу на тлі військової  загрози. Україна майже  вже 2 роки показує всьому світу свою силу, міць і волю у боротьбі з ворогом. Тому сьогодні , як ніколи українці повинні єднатися : бо в єдності сила, у єдності перемога!

     З метою залучення уваги до зміцнення єдності українців та підтримку всіх демократичних миролюбних сил у світі, для консолідації суспільства навколо територіальної цілісності, соборності та захисту незалежності України бібліотека долучилася до відзначення цього свята.  З нагоди Дня єднання України та виховання у дітей  почуття патріотизму і гордості за свою державу в бібліотеці  проведено історичну хвилинку єднання « Ми овіяні духом єднання»,а також  влаштовано книжкову виставку  патріотичного спрямування «Україна - Єдина! Україна - це Ми!», яка покликана поглибити знання  про історію України, виховувати патріотичні почуття, повагу до державних свят і символів України.



        Усіх зі святом, з Днем єднання України! Зараз головний механізм консолідації українського суспільства має полягати у припиненні висування будь-яких пропозицій та ідей, що роз’єднують нас. Українці повинні об’єднатися не лише задля перемоги, а й задля майбутнього процвітання нашої країни. Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестаємо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України



вівторок, 30 січня 2024 р.

Під Крутами пішли в безсмертя

                                              

      29 січня в Україні відзначають 106-ту  річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.  

        Тоді, 106 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четвертого союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

      З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами  бібліотека спільно з клубом  провела  годину пам'яті « Під Крутами пішли в безсмертя». 


      Ведучі заходу здійснили мандрівку в минуле сторінками трагічної історії нашого народу. Присутні мали змогу  також переглянути книжкову виставку – спомин « Бій під Крутами – символ нескорених українців».

                   Подвиг юнаків під Крутами,що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишаються в історії і нашій пам'яті, як символ національної честі.

Крути  – героїчна мить на сторінках історії українського державотворення. Факел героїзму запалений студентами 29 січня 1918 року під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.