Після створення «Просвіти» у Львові жителі Ясеня вирішили створити «Просвіту» у своєму селі. Почалося це з листа, адресованого просвітянам у Львові.
1 квітня 1905 року на адресу намісництва Калуського повіту було надіслано Статут та список засновників «Просвіти» у с. Ясені. Від Львівського товариства було надіслано 136 екземплярів книжок.
1 травня 1905 року в будинку Романа Левицького відбулися загальні збори членів товариства, присутніх було 56 чоловік, на яких вибрано бібліотекарем Теофілію Левицьку.
Члени «Просвіти» добровільно сплачували членські внески, які використовували для закупівлі художньої літератури, придбання портретів Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, членів «Руської Трійці», а також відкладалися на будівництво читальні, якої в селі ще не було. У 1927 році за гроші, зібрані з концертів та вистав, а також членські внески, комітет «Просвіти» купив у Василя Магаса частину городу під будівництво читальні. Закінчили будівництво у 1930 році. Тут були створені умови для роботи бібліотеки, гуртків, організації вистав. «Просвіта» у с. Ясень постійно відчувала матеріальну та моральну підтримку «Просвіти» зі Львова, яка безкоштовно поповнювала читальню художньою літературою і періодичними виданнями. Виписувалися українські газети і журнали, зокрема: «Народна просвіта», «Діло», «Світ дитини» та інші. Це стало поштовхом для відкриття у 1954 році бібліотеки, завідуючою якої стала Тичківська Ганна Петрівна.
З 1962 по 1967 рік – зав. бібліотекою Василинюк Параска Пилипівна. З 1967 – зав. бібліотекою Федорак Палагна Романівна.
Сьогодні бібліотека знаходиться в приміщенні сільського клубу (колишня хата-читальня). Користувачів обслуговує зав. бібліотекою Ільків Галина Миколаївна та бібліотекар Смик Богданна Василівна.
Завдяки перемозі в конкурсі експериментального проекту з під’єднанням до супутникового Інтернету Міжнародної програми «Бібліоміст» Фонду Білла та Мелінди Гейтс 17 жовтня 2010 року в бібліотеці відкрито Інтернет-центр. Це перший Інтернет-центр у віддаленому гірському селі Рожнятівщини і один із трьох, що запроваджені на Україні. Прихід Інтернету до громад цього села та навколишніх присілків дало можливість надавати нові інформаційні послуги користувачам.
На даний час бібліотека с. Ясень - це сучасна модельна бібліотека, яка надає різноманітні формати інформаційного обслуговування та соціокультурної роботи з населенням.
Немає коментарів:
Дописати коментар