вівторок, 1 лютого 2022 р.

Читаймо, щоб знати, пізнаваймо, щоб вірити

      Калина Ватаманюк - відома на Гуцульщині і далеко за її межами журналістка та талановита письменниця, володарка найвищої журналістської премії „Золоте Перо", член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України, лауреат літературно-мистецьких премій ім. Василя Стефаника та Марка Черемшини. 

       Народилася 27 січня 1947 р. в с. Кобаки Косівського району, де пробігло її босоноге дитинство та  заклопотана юність.

        У 45-річному віці вперше вдумливо прочитала „Біблію", однак, присутність Бога у собі відчувала з раннього дитинства. Ця великої душі людина зробила вагомий внесок у розвиток духовної культури в селі Кобаки. Життя невпинно твердить Калині Миколаївні: “Все від Господа Бога на землі”. І вона ніколи в цьому не сумнівалася. Після переїзду до Верховини для молодої дівчини відкрився зовсім інший світ: робота в редакції газети “Світанок”, заміжжя, проба пера, навчання у Львівському університеті. Згодом працює редактором журналів „Гуцульщина", „Здвижин" та щорічника „Гуцульський календар". В 1995 р. світ побачила перша книга Калини Ватаманюк „Від лиця твого, Господи, судьба моя іде...". Наступна книга виходить під таємничою назвою „Між хрестами і зорями". Життя дає письменниці багатий життєвий досвід. І вона передає його читачеві, наставляє на путь істинний. Третя книга носить назву „Ми - діти Світла". Вона вчить нас дивитися на світ очима душі, яка ніколи не обмане. Хтось з великих світочів сказав: „Фізична краса - не постійна, моральна краса - відносна, і тільки духовна краса - вічна".Четверта книга  носить назву „Сад моїх журавликів".  „Очима душі" - п'ята книга, сповнена любов'ю до природи - всього творіння Божого та її вінця - людини.

  Працівники бібліотеки долучилися до відзначення 75-ї річниці від дня народження Калини Ватаманюк – верховинської письменниці та журналістки, познайомившись з її неперевершиними книгами – духовними перлами.

     

      В бібліотеці відбувся екскурс по книгах К. Ватаманюк « Читаймо, щоб знати, пізнаваймо, щоб вірити» . Бібліотечні працівники пригадали найсуттєвіші моменти життєвого шляху письменниці, проаналізували її твори, обмінялися враженнями від прочитаного.

Кожна мисляча людина сприймає світ і себе в цьому світі по-своєму. І кожен має свої ліки для душі: молитва, книга, розмова з близькою людиною... Саме про це – твори відомої журналістки і письменниці з Гуцульщини Калини Ватаманюк. 

Немає коментарів:

Дописати коментар