пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Не згасне в серці пам'яті свіча

    Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня  влада, радянський політичний режим.

       Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

  Тому до цієї дати  в бібліотеці  презентовано  виставку- пам'ять « Не згасне в серці пам’яті свіча» , на  якій представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії. 

   Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.


пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Щоб світ добрішим став

                                                     

      До Міжнародного  дня толерантності, який відзначається 16 листопада до уваги юних користувачів в бібліотеці  представлена книжкова виставка « Щоб світ добрішим став » та проведено годину спілкування" Толерантність - це стосується кожного".




           Увагу дітей привернуть яскраві, змістовні книги, які допоможуть їм зрозуміти, що потрібно вчитися сприймати людей такими, якими вони є, підтримувати та допомагати рідним та стороннім людям.  Виставка  допоможе маленьким читачам засвоїти простий, але дуже важливий закон толерантності – поводитися з іншими потрібно так, як ви б хотіли, щоб поводилися з вами!

       Запрошуємо відвідати книгозбірню, та познайомитися з книжковою виставкою!


вівторок, 12 листопада 2024 р.

Ніколи не сміявся без любові

                                             

     13 листопада цього року  виповнюється 135 років від дня народження найкращого українського пересмішника, гумориста, письменника-сатирика, людини веселої вдачі, чия постать стала яскравим втіленням сміхотливої душі українського народу – Остапа Вишні.

     До  ювілею неперевершеного творця та основоположника української усмішки, великого майстра сатиричного памфлету   в  бібліотеці презентовано  виставку  « Ніколи не сміявся без любові».  На виставці представлено його твори та література  про його життєвий та творчий шлях, яка розкриває Остапа Вишню , як особистість та митця.  

                                               

     Виставка підкреслює актуальність творчості геніального українського гумориста й сатирика і сьогодні, коли сміх як іронічна зброя лишається незамінним засобом боротьби за правду та справедливість.


пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

ЗУНР- провісниця держави Україна

    1 листопада 2024 року в Україні відзначають 106-ту річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки на теренах Галичини. Листопадовий Зрив 1918 р. заклав основи нашої державності, коли українські політики і військовики створили свій уряд, армію, закони і Малу Конституцію. Поєдналися навік усі українські землі і постали перед світом єдиним нерозділеним народом, нацією, яка на зламі двох епох голосно заявила про свою державність.

      З цієї нагоди,  у бібліотеці увазі читачів представлений перегляд літератури «ЗУНР-провісниця держави Україна», присвячений доленосним подіям національно-визвольної боротьби українців Галичини за свою ідентичність. 

      Тут  представлено літературу про визначний день в історії України, про стрільців УГА, які боролись за незалежність України та визначних діячів історії України ,вояків Української Галицької Армії.

    Історія ЗУНР – символ нашого споконвічного прагнення свободи. Вільна Україна завжди була найвищою метою, за яку боролись і вмирали, в яку вірили її найкращі сини і доньки. Ми й досі живемо у час неоголошеної війни, яку нам нав’язала Росія. Нам знову доводиться відстоювати Незалежність надзвичайно дорогою ціною. Та ми повинні пам’ятати кожен крок, який наблизив наш народ до здобуття волі, і передавати з покоління в покоління історію про ці дні.

.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

      

         До Дня української писемності та мови, сьогодні, 25 жовтня, відбувся  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Працівники клубу та бібліотеки  спільно з вчителями Ясенського ліцею взяли участь в написанні радіодиктанту .

Шукач скарбів духовних

      25 жовтня 2024 року виповнюється 85-років від дня народження  українського народознавця, письменника, видавця – Василя Тимофійовича Скураті́вського. Серед вітчизняних етнографів Василь Скуратівський був постаттю першорядною. Його книжки не губилися в морі популярного народознавства. Роль Василя Скуратівського у відродженні українства важко перебільшити. Він одним із перших у новітній Україні видав народознавчу книгу «Берегиня», яка одразу здобула широку популярність. Його “Берегиня” стала знаковою подією, символом ментального і культурного одужання нації. 

      До ювілею  Василя Скуратівського в бібліотеці оформлено виставку його народознавчих книг  "Збирач духовних скарбів".


 Бажаючі можуть ознайомитись з цікавими роботами Скуратівського. Його книжки завжди знаходили й знаходять вдячних поціновувачів, бо вони – унікальні: художні і, водночас, наукові, теплі і душевні.


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Нація нескорених: від козацтва до сьогодення

 

     14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України, а також свята Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. 

Цього дня українці вшановують усіх захисників, які, не шкодуючи власного життя, боролися  та борються за мир, свободу і незалежність нашої держави. У воєнний час це безсумнівно найважливіше світське свято в році, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна зберегла свою незалежність.

     З метою національно-патріотичного виховання молоді, до свята підготовлено книжкову виставку «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»  та проведено   урок мужності.

    На  експозиції представлено документи, публікації та ілюстровані видання, які висвітлюють мужність та відвагу наших захисників та захисниць від історичних витоків українського лицарства до сьогодення; знайомлять читача з подвигами українських героїв, які боронили та продовжують відстоювати свободу, честь та незалежність нашої Батьківщини.

                                         

       День захисника України – це свято народу. Це свято України! Її міцності, , її величі, її сили! Свято кожного, хто усвідомив свою причетність до нескореної та духовно багатої нації.

  Ми вшановуємо синів і дочок, хто віддав своє життя за свободу Батьківщини, за нашу  свободу і незалежність. Низькій уклін захисникам рідної землі, які наразі відстоюють її кордони! Шана і слава захисникам, слава Україні, Героям слава!