пʼятниця, 4 січня 2019 р.

Чарівне мереживо зимових свят

   Для мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята - це час, який вони проводять разом з сім'єю і друзями, час відновлення тісних зв'язків. Чимало інших людей вважає ці свята часом, коли можна роздумувати про народження Ісуса Христа і про те , яку роль він відіграв у спасінні людства. Прийдешня низка новорічно-різдвяних свят - це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля.
   До відзначення різдвяних свят в бібліотеці влаштовано книжково-ілюстративну виставку "Чарівне мереживо зимових свят".   Виставка ілюструє як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята, як-то "Звичаї нашого народу "О. Воропая, "Дідух" В. Скуратівського, "Різдво-коляда і щедрий вечір" К. Сосенко, "Святвечір" В. Скуратівського та ін. Бібліотекарі проводять бесіди з читачами, розповідаючи їм про історію новорічної ялинки і традиції святкування: народні обряди , тексти колядок та щедрівок.
   Давні різдвяні  традиції відроджуються сьогодні. У багатьох місцевостях України, у багатьох родинах урочисто відзначається Різдво, відбуваються колядування і щедрування.
    Тож хай Різдвяні свята проходять в українських домівках весело і з любов'ю.

вівторок, 1 січня 2019 р.

      26 жовтня відомий український письменник, журналіст і драматург Володимир Лис святкує свій   день народження. З кожною новою книгою талант цього письменника з Волині приваблює тисячі і тисячі читачів. Його називають майстром художнього слова, метром і світилом української літератури, титулованим письменником, але в першу чергу, Володимир Лис - справжній феномен сучасності, твори якого захоплюють як політичну, так і культурну еліту України.

       Володимир Савович Лис – відомий український письменник і журналіст. Довгий час він працював у редакціях багатьох газет, тому мав нагоду з перших вуст чути різні життєві історії. Саме завдяки цьому у творах читачі побачать правду життя, котра буває драматичною, трагічною, або ж щасливою. Сам автор про це пише так: «Та й світ надто щасливим не буває за своєю природою, от яка біда. Є білі смуги й смуги чорні. Є люди білих смуг, а є чорних, є просто смугасті».

      Перелік нагороджень письменника вражає: він є володарем численних премій «Коронації слова», включаючи «Гранд роман» за твір «Століття Якова», який здобув перемогу в номінації «Кращий роман десятиліття», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, «Людина року ». У 2012 р Державний комітет телебачення і радіомовлення України в рамках конкурсу «Краща книга України» визнав переможцем у номінації «Кращий бестселер» роман «Століття Якова», що увійшов до першої п'ятірки конкурсу «Книга року».

Сьогодні В. Лис займає відповідальну посаду редактора політичної газети «Волинь». Бере безпосередню участь у діяльності найвідоміших письменницьких організацій - член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

       Пропонуємо згадати найвідоміші книги Володимира Лиса.




      Лис В. Соло для Соломії: роман/В.Лис.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля",2013.- 368 с. 

   Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?


           


          Лис В. Країна гіркої ніжності : роман  / В.Лис .- Харків: Книжковий Клуб " Клуб сімейного дозвілля", 2015.-368.     

  Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті. Даздраперма, дочка визначного радянського діяча, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьбі на Волині... Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест — кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом з Євромайданом до її життя ввірвуться кохання та зрада… Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітт

                        

  Лис В. Обітниця:роман / В. Лис.-Харків: Книжковий Клуб" Клуб Сімейного Дозвілля",2019.-352 С.   

Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» - і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, - але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки…

Долі мешканців вулички з символічною назвою Обітниця переплітаються в тугий вузол, де свої драми і щемливі стосунки, давні й теперішні почуття. Кожен з них давав свою обітницю. Та чи кожен дотримався її крізь час?


 Лис В.  Століття Якова: роман / В. Лис .-Харків: Книжковий Клуб  "Клуб сімейного  дозвілля",- 2014.-240 с. 
    
  «Століття Якова» — «Найкращий роман десятиріччя», що ліг в основу однієї з найбільш успішних екранізацій останніх років.
Найкращий роман десятиріччя — короноване слово, яке вразило літературну Україну!  Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СР.СР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.   У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття.  

 

     Лис В. І прибуде суддя: роман / В. Лис.-Харків: Книжковий Клуб" Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.-240 с. 

І прибуде суддя Знайомство зі Старою Вишнею в молодого випускника юрфаку Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила. Незабаром знаходять задушеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне й жахливе. Останньою краплею стає раптове самогубство судді, після чого містечко поринає в темну круговерть. Але прибуває новий суддя. Ним стає сам Георгій. Він одержимий майже маніакальною жагою справедливості, бажанням нещадно карати винних та нарешті розплутати цю темну історію. Однак чи має право виносити вирок той, хто сам мусить бути покараний? Адже він знає, що також винен…

  

      Лис В. Камінь посеред саду : роман / В. Лис .-Харків: Книжковий Клуб" Клуб Сімейного  Дозвілля", 2015.-256 с.
     
       Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою — робота, родина, кохання... Та годі — чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі.



Лис В. Графиня: роман    / В. Лис.-Харків:Книжковий клуб " Клуб Сімейного Дозвілля",2018.-224с. 
   
       Розмінявши п'ятий десяток, провінційний художник і шкільний учитель малювання Платон Лемещук не мав ілюзій стосовно того, що він "міг би" у цьому житті і яким воно є в реальності. Численні пейзажі рідного містечка Густого Лугу, кілька портретів і талановита учениця Люба - єдина, за чиє майбутнє він колись справді боровся, і єдина, чиє кохання не схотів прийняти. І коли одного дня він якимось містичним чином втрачає усі свої картини - останніх свідків, що він був художником, - Платон відчуває: і він, і все налякане таємничими вбивствами містечко стали жертвами чиєїсь злої волі, абсурдної фантазії. Химерні спогади про чуже минуле, навіяні портретом фатальної графині Венцеслави, змушують його знову взятися за пензля, бо тільки митцю дано відповісти на питання: невже хтось хоче відтворити минуле і повернути час назад.

               

      Лис В. Стара холера:роман / В. Лис.- Харків:Книжковий Клуб  "Клуб Сімейного Дозвілля",2018.-272 с. 
 
    Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, «дідусі-розбійники», вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села…


                 

      Лис В.С. Діва Млинища : роман / В. Лис.- Харків:Книжковий  Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля",2018.-368 с.  
    
     Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася      жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами…