вівторок, 21 лютого 2023 р.

Мова - духовний скарб нації

   

        Міжнародний день рідної мови – це відносно молоде свято. До календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

      Де і коли зародилася традиція Міжнародного дня рідної мови? Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року це свято відзначають і в нас. Наша мова теж має багато гірких сторінок: її забороняли циркулярами і указами, їй придумували принизливі слова і порівняння, знищували книги країнською мовою, вилучали букви з української абетки. Але мова – душа народу. Вона вижила, вистояла і розквітла. Квітуча, солов’їна, барвінкова – так ми називаємо її - мову, якою нам матусі співали колискові, бабусі розповідали казки, а дідусі – легенди. Цією мовою нам освічуються в коханні, нею ми молимося за наших воїнів, які охороняють нашу землю, наше майбутнє.

       Про рідну мову можна говорити довго, складати про неї вірші, писати їй оди. Тож, присягаючись рідній мові в любові, в бібліотеці влаштовано виставку літератури" Мова -духовний скарб нації".  Вона є надійною основою розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. А сьогодні вона ще є дієвою зброєю у боротьбі з агресором.

     Тому ми маємо плекати свою рідну мову, розвивати її, працювати над зростанням її престижу. Це святий обов’язок і почесна місія кожного патріота України.   


Тож нехай рідне слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом. Щастя всім і добра, миру і злагоди, достатку і процвітання, нових здобутків в ім’я зміцнення нашої Батьківщини.


четвер, 16 лютого 2023 р.

Всім серцем любіть Україну свою...

                                         

      16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.  Президент Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання України, щоб показати єдність українського народу, згуртувати українців навколо національної ідеї та показати російським пропагандистам, що українці — це єдиний народ.

        З нагоди Дня Єднання України та виховання почуття патріотизму і гордості за свою державу в бібліотеці  організована книжкова тематична виставка «Всім серцем любіть Україну свою...", яка  покликана поглибити знання  про історію України, виховувати патріотичні почуття, повагу до державних свят і символів України.


        16 лютого український народ вже другий рік поспіль святкує День єднання України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

      Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави на сході України.

   Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ¬– до Перемоги!