Меню

вівторок, 21 лютого 2023 р.

Мова - духовний скарб нації

   

        Міжнародний день рідної мови – це відносно молоде свято. До календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

      Де і коли зародилася традиція Міжнародного дня рідної мови? Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року це свято відзначають і в нас. Наша мова теж має багато гірких сторінок: її забороняли циркулярами і указами, їй придумували принизливі слова і порівняння, знищували книги країнською мовою, вилучали букви з української абетки. Але мова – душа народу. Вона вижила, вистояла і розквітла. Квітуча, солов’їна, барвінкова – так ми називаємо її - мову, якою нам матусі співали колискові, бабусі розповідали казки, а дідусі – легенди. Цією мовою нам освічуються в коханні, нею ми молимося за наших воїнів, які охороняють нашу землю, наше майбутнє.

       Про рідну мову можна говорити довго, складати про неї вірші, писати їй оди. Тож, присягаючись рідній мові в любові, в бібліотеці влаштовано виставку літератури" Мова -духовний скарб нації".  Вона є надійною основою розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. А сьогодні вона ще є дієвою зброєю у боротьбі з агресором.

     Тому ми маємо плекати свою рідну мову, розвивати її, працювати над зростанням її престижу. Це святий обов’язок і почесна місія кожного патріота України.   


Тож нехай рідне слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом. Щастя всім і добра, миру і злагоди, достатку і процвітання, нових здобутків в ім’я зміцнення нашої Батьківщини.


Немає коментарів:

Дописати коментар