Меню

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Забуттю не підлягає

     Щороку третьої неділі травня в Україні відзначають День політичних репресій. Цього року він припадає на 17 травня. Саме цій даті в нашій бібліотеці присвячена віртуальна виставка "Забуттю не підлягає"
     Виставка спрямована на відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. Злочини, яким немає прощення, минуле з гірким присмаком у світлі воскреслої правди постає перед нами по-новому.

Реабілітовані історією. У двадцяти семи томах. Івано- Франківська область: У двох книгах. - Книга перша/Упорядник,автор передмови Л. Вардзарук. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2004. - 984 с.
      Том «Реабілітовані історією. Івано-Франківська область» містить матеріали про політичний терор в Івано Франківській області під час комуно-московського режиму(1939-1941, 1944-1991). Це видання – данина шани жертвам найжорстокішої державно - політичної системи, борцям за волю й незалежність України. Воно служитиме джерелом досліджень для тих,кому не байдужа достовірна історія України  , зокрема Прикарпаття, сприятиме відновленню історичної справедливості, стане своєрідною засторогою тим, хто прагне повернути  назад колесо історії.
    У першій книзі подані передмова, копії архівних документів про репресії,спогади репресованих, нариси про жертви терору й короткі біографічні довідки про реабілітованих (від А до К).

     Книга Памяті України . Івано - Франківська область: У 3 т. - Львів: Каменяр, 1998. – ISBN 966-7255-51-4
    Т. 1: м.  Івано-Франківськ, Богородчанський район, Верховинський район, Галицький район, Городенківський район, Долинський район, Калуський район, Коломийський район. - 1998. - 844 с., 8арк. іл.
    До першого тому внесено імена осіб, які народилися у м. Івано-Франківськ, на території Богородчанського, Верховинського, Галицького Городенківського, Долинського, Калуського, Коломийського районів або мешкали тут на час мобілізації до армії і загинули в боях проти німецько-фашистських загарбників, померли на фронті від хвороби чи пропали безвісти в роки Другої  світової війни. В період від 22 червня 1941р. по 9 вересня 1945 р.,чи померли від поранень до 1950р. включно. До поіменних списків внесено також прізвища тих полеглих воїнів ,чиї родини мешкають тепер  в Івано-Франківській області.

    Субтельний  О. Україна: історія / О. Субтельний.: 3-тє  вид., перероб. і доп. - К.: Либідь,1993. -720 с.: іл.
     Книга професора Йоркського університету в Торонто (Канада) українця за походженням Ореста Субтельного визнана на Заході кращим популярним викладом історії України англійською мовою і виходить в Украіні вже третім виданням. Вона викликає інтерес передусім нетрадиційною концепцією української історії, прагненням автора до наукової об'єктивності, неупередженістю позиції, зваженістю оцінок, а головне — своєю наскрізною ідеєю — ідеєю національного відродження України. Для істориків, а також усіх, хто цікавиться проблемами історичного минулого України.

     Моргун Ф.Т. Сталінсько -  гітлерівський геноцид українського народу: Факти і наслідки.- Вид.4-е, перероблене доповнене.- Полтава:Дивосвіт, 2008.- 296с.
     Сучасний читач зовсім недавно став свідком того, з якими труднощами було прийнято в залі Верховної Ради України постанову про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Відомий письменник-публіцист Федір Моргун іде ще далі й розширює часові межі геноциду принаймні до масштабів першої половини кривавого XX сторіччя. Моргун, майстер публіцистичної прози із захоплюючими сюжетами, переконливо показує й доводить, що головна спроба геноциду українського народу - Друга світова війна. Натхненниками й організаторами її виступили фюрер нацистів А. Гітлер і вождь більшовиків Й. Сталін. Автор вважає, що геноцид здійснювався також проти Польщі, Росії, Білорусі, євреїв та інших народів СРСР і світу. Він сподівається, що знайдуться історики, які опишуть і оцінять розміри жахів, пережитих усіма народами в роки тиранії сталінщини. Як українець, свідок Голодомору, очевидець окупації України й учасник її звільнення від Донбасу до Карпат - автор цієї книги, розрахованої на найширшу читацьку аудиторію.

     Антоненко-Давидович  Б. Д. Смерть; Сибірські новели; Завищені оцінки / Б. Д. Антоненко-Давидович ; вступ. слово: Л. Бойко . – Київ : Вид-во гуманіт. літ., 2005 . – 557 с. : 1 портр.  – (Б-ка Шевченківського комітету) .

    У збірці художньої прози українського письменника, раніше замовчуваного і який лише посмертно став лауреатом Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, але по праву може вважатися класиком української літератури, ідеться здебільшого про події і долі сумні, драматичні, а то й трагічні. Адже життя він «вивчав» у сталінських таборах, у яких пробув майже 20 років. Однак із щонайважчих випробувань письменник виніс глибоко вистраждану, а не сліпу віру в незнищенність людської доброти, в торжество справедливості, правди.

     Іваничук Р. І. Бо війна – війною…; Через перевал: Романи/ Худож.-ілюстратор С. В. Кривенченко; Худож.-оформлювач Л. Д. Киркач-Осіпова. - Харків: Фоліо, 2008. - 447 с. - (Укр. Літ.)

     Роман «Бо війна-війною…» - це розповідь про складний життєвий шлях галичанина, якому довелося пройти через Першу світову війну, еміграцію, повернення на Україну і репресії 1930-х років.


Всю представлену літературу можна брати додому.
ЧЕКАЄМО НА ВАС ПІСЛЯ КАРАНТИНУ!












Немає коментарів:

Дописати коментар