Меню

вівторок, 26 березня 2024 р.

Не руйнуй гармонії земної!

     Природа – це наше здоров’я, наше життя. На жаль, в умовах війни довкілля України дуже постраждало. І ми, українці, маємо дбайливо оберігати та відновлювати природу країни.

   Сьогодні проблеми охорони навколишнього природного середовища стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

   Людина повинна жити в гармонії з природою. Кожен з нас повинен бути не «царем природи», а складовою її частиною. Адже природа і є наша Батьківщина.

  У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується Всесвітній День Землі. Дата 20 березня була вибрана і офіційно затверджена в 1971 році Організацією Об`єднаних Націй для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення.

     Мета цього дня – привернути увагу громадськості до нашого спільного дому – планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.

  В бібліотеці організовано для дітей виставку-заклик «Не руйнуй гармонії земної!» та проведено  огляд літератури . На ній презентовані книги екотематики про бережливе ставлення до природи.


   Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам і тому зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.Не важливо, який спосіб ви оберете, щоб покращити природне середовище навколо вас, важливим залишається те, щоб дані вчинки та наміри сприяли поліпшенню та благополуччю нашого природного середовища.

     Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити навколишнє середовище чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!


пʼятниця, 8 березня 2024 р.

Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон

 

     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство.

Перші березневі дні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. Творчість Тараса Шевченка давно стала найважливішим і нетлінним складником українського народу.

    9-го березня, вся Україна, а заразом і весь Світ, відзначають 210 річницю з Дня народження великого Кобзаря, свíточа української культури і мистецтва — Тараса Григоровича Шевченка. Проживши на цій землі лише 47 років, Тарас Григорович назавжди залишився у світовій історії як персоніфікований дух Української Нації, незламного народу, який споконвіку прагнув волі і свободи, за які у результаті сплатив надвелику ціну, ба більше — продовжує платити і сьогодні…

     До ювілею Тараса Шевченка   в бібліотеці розгорнуто книжкову ілюстративну виставку  «Постать, що єднає Україну», де представлена літературна спадщина Великого Кобзаря, життєвий і творчий шлях митця.

      З дітьми спільно з клубом проведено літературну галерею «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон».

                    
         Весь життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря вчить і надихає нас любити свою Вітчизну, безкорисливо служити їй, берегти та розвивати українське слово, пісню, традиції. Адже саме він дарував вічність українському слову, передбачив наше майбутнє, його «Кобзар» для українців – як Євангеліє.

    

четвер, 7 березня 2024 р.

Книги з жіночим ім'ям

                                                

                                                                                                   «Випадкова зустріч із книгою може                                                                                                            назавжди змінити долю людини»

                                                                                                                                         Марсель Прево 

             Свято 8 березня щорічно відзначають у світі як день боротьби за права жінок і міжнародний мир. До цього свята бібліотека  підготувала  цікаву книжкову виставку – знайомство « Книги з жіночим ім`ям». Письменники доволі часто називають свої книжки іменами головних героїв чи героїнь. У таких випадках знайомство з книгою починається навіть не з першої сторінки, а з її обкладинки. Бібліотека вибрала для вас підбірку книг, у назвах яких фігурують жіночі імена, а вже з якою із них познайомитись ближче – обирайте самі…

          На вас чекають  також книги, написані жінками-письменницями. Це відомі усьому світові авторки, чиї романи читають, екранізують та вивчають. Цілком очевидним є те, що ці твори пронизані справжньою любов’ю до жінки, яка може бути слабкою і сильною, доброю і чуйною, ніжною та привабливою.

        Завітайте до нашої бібліотеки    та пориньте у світ романтики та любові разом із героями книжок,   представленими на виставці. 




пʼятниця, 1 березня 2024 р.

Літературні смаколики від сучасних українських дитячих письменників

                                                                 
            Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника. Професія письменника з’явилася багато століть назад, але майстри слова отримали своє свято лише в 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. З тих пір День письменника святкують щороку майже у всіх країнах світу. 
        До Всесвітнього дня письменника бібліотека підготувала для дітей презентацію « Українські смаколики від сучасних українських дитячих письменників». 
  Роль письменника надзвичайно важлива. Письменник – це очі, думки і совість суспільства. Чесність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника.
         
    Сучасне українське літературне поле достатньо широке. Читаймо українське!