Меню

четвер, 31 серпня 2023 р.

Іван Вагилевич - будитель духу народного

       

      З села Ясень, що на Рожнятівщині, почалась дорога відродження слави бойківського краю: на ясенському горизонті загорілась зірка, яка напророчила Івану Вагилевичу, жвавому і допитливому  хлопчині , стати зачинателем українського слова, будителем національного духу  в Галичині. Один із зачинателів нової української літератури в Галичині Іван Миколайович Вагилевич увійшов в історію нашої культури як талановитий письменник, літературознавець, лінгвіст, фольклорист і етнограф, громадсько-культурний діяч.

    До відзначення 212 - ої річниці від дня  народження Івана Вагилевича  в бібліотеці оформлено книжкову виставку " Іван Вагилевич - будитель духу народного".




   Сьогодні неможливо уявити вітчизняну літературу без фундаментального доробку Івана Миколайовича Вагилевича. Його творча спадщина - то коштовна перлина в духовній скарбниці українського народу.     

     Учімося у нього самопосвяти  та йдімо кроком національного поступу, як прагнув і вчив Вагилевич. І нехай ніколи не заростають стежки, що ведуть до вічних криниць нашої давньої історії, з яких ще не одне покоління набиратиметься сили  й наснаги на плідну працю для прослави рідного бойківського краю і всієї України. 


вівторок, 29 серпня 2023 р.

Пам'ятаємо загиблих, шануємо живих

                                               


                                                                                                                        Герої такі не вмирають,

                                                                                                                       Вони будуть вічно живі.

                                                                                                                       Героїв завжди пам’ятають

                                                                                                                       На небі й на рідній землі!

                                             Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих.

        На жаль, право бути незалежними необхідно виборювати. Наш героїчний народ пережив не одну війну, виборюючи свою незалежність та самостійність. Попри це українці залишаються волелюбними, нескореними й хоробрими.   Пам’ятати усіх, кого ворожі обстріли навіки вирвали з обіймів рідних, — обов’язок українців.

        Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України з метою вшанування світлої пам'яті військовослужбовців і добровольців, для увічнення героїзму, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України/

             Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.   За дев'ять  років, що минули від часу Іловайської трагедії, про цю чорну сторінку в російсько -українській війні розказано чимало…

      Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 158 досі вважаються зниклими безвісти. Та навіть у меншості й без підкріплення наші захисники довели, що здатні зірвати плани ворога та зупинити його просування на рідній землі.  Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат. 

      До Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в бібліотеці  влаштовано тематичну викладку літератури   "Пам'ятаємо загиблих, шануємо живих". 

     Уклонімося пам'яті загиблих героїв!

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!




пʼятниця, 25 серпня 2023 р.

Іван Франко із бойківського краю - син України, велич світова

                                            

    Галичина дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко - класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців.

       Його називають Генієм української нації...Він - розум і серце українського народу...Невтомний Каменяр...Титан праці...Вічний революціонер...Гігант людської думки...Український Мойсей...Співець свободи...Безсмертний син безсмертного народу... Вічно живий... Наша гордість і слава...

         З метою  вшанування пам'яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка , популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації та з нагоди відзначення 167- річниці від дня народження, в бібліотеці    влаштовано  книжкову виставку-портрет "Іван Франко із бойківського краю - син України , велич світова," яка розповідає про життєвий та творчий шлях  великого митця. Тут презентовано  творчий доробок Івана Яковича: прозу, публіцистику, переклади, а також літературу про нього.

      Літературна спадщина такої геніальної особистості як  Іван Франко є золотим фондом України. Його твори вчать нас думати, розуміти  та відчувати, а також позиціонувати себе нацією, гідною поваги та захоплення. Кожен твір письменника – це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

    Тож запрошуємо Вас до бібліотеки ознайомитись із літературою, документами, які представлені на книжковій виставці, щоб, перегортаючи сторінки творчості Івана Франка, ще раз збагнути й осягти багатогранний талант цієї людини.


четвер, 24 серпня 2023 р.

Миті історії української незалежності

                                              

               День Незалежності України – це одне з найважливіших свят для українців. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році. У цьому році нашій прекрасній, волелюбній, незалежній державі виповнюється 32 рік. Напевно, зараз у кожного з нас одна спільна мрія - мир на нашій рідній землі. 

     День Незалежності  - це знакова подія для всіх українців, адже наша країна хоч і молода, але з багатовіковою історією.Долаючи надзвичайно багато викликів на своєму шляху, Україна відстояла свободу та європейський  вибір революціями, а нині захищає суверенітет та територіальну цілісність від російського агресора. Ми віримо, перемога буде за нами, як проростає квітка з маленької насінини, як проросла наша незалежність із великого прагнення українців до волі.

      Історія здобуття Україною незалежності надзвичайно складна та довга і знати її – це наш обов’язок. З цією метою   в бібліотеці  до уваги користувачів оформлено книжково-ілюстративну виставку «Миті історії української незалежності», на якій  експонуються цікаві сучасні книги й статті з історії нашої держави, авторські книги про хронологічний розвиток подій, інформації про історичних постатей, які відіграли значну роль на шляху здобуття незалежності України, а також спільно з клубом проведено поетичні читання "Хай хранить тебе Бог, Україно, ще на тисячі зоряних літ."



            Сердечно вітаємо з найголовнішим святом – Днем Незалежності України! Цей день наповнений гордістю за нашу країну, її історію та досягнення. Нехай наша незламна духом нація процвітає і росте, а майбутнє будується на принципах свободи, демократії та миру. Слава Україні!

                                           



четвер, 17 серпня 2023 р.

Літературне сузір'я краю

       Наша споконвічна Галицька земля багата й невичерпна на оригінальні таланти, джерела художнього слова, витоки животворчої духовної сили. Над нею завше витає вільний український дух, невиснажливу силу якого успадковує, передає з роду в рід національна література, незнищенна скарбниця різножанрових творів красного письменства.

         Івано -Франківщина здавна славиться своїми культурними традиціями. Досить високого рівня досягло й письменництво краю. Літературне Прикарпаття репрезентоване десятками відомих  і маловідомих імен і жанровим розмаїттям літературного процесу краю.  З метою ознайомлення з найпопулярнішими  письменниками  Прикарпаття  в бібліотеці розгорнуто інформаційну вітрину "Літературне сузір’я краю». На виставці  представлені книжкові видання  письменників нашого краю Ю. Андруховича, Т. Прохасько, М. Ткачівської, О. Деркачової, С. Процюка, М. Вайно, Є. Барана, Г. Петросаняк та О. Слоньовської.

          Українське художнє слово - це вияв талановитості, інтелектуальності.  Це – духовний меч, покликаний стояти на сторожі соборності і незалежності України, збагачення внутрішнього світу нашого сучасника, культури народу. Ми повинні не тільки любити свій край, а й знати його історію, культуру, літературу – минулу і сучасну. 


вівторок, 1 серпня 2023 р.

Мандруємо казковим світом

       Казка – це глибока і мудра книга життя. Казка - це неймовірна історія, що завжди асоціюється з дитинством. Це – невмируще джерело прекрасного. Саме в казці трапляється таке, про що ми й мріяти не могли. Вона занурює кожного у свій вигаданий, але такий реальний для кожного світ…Казка виникла в сиву давнину і є одним із найпоширеніших жанрів усної народної творчості. У казках відображені погляди на речі, ставлення до людських цінностей, висока духовність та глибока мудрість народу, що формувались упродовж багатьох поколінь.

   Казки справляють на дітей глибоке емоційне враження, збагачують їхню мову, пробуджують духовні сили.   Сьогодні клуб та бібліотека для   користувачів дітей провели вікторину  " У казки на гостинах", а також   до їхньої уваги  була  представлена книжкова виставка " Мандруємо казковим світом”, де читачі змогли ознайомитись з цікавими книгами та поринути у світ казок. 

                                    


     Казки дарують нам відчуття дива і спокою. Тому добре б, щонайменше, раз у день, відволіктися від метушливої реальності й зануритися в чарівний світ казки. Читайте казки! 

   Вони надихають на гарні вчинки та хороші думки. «Добрі казки» навчають любові та доброго ставлення до навколишнього середовища.