Меню

четвер, 13 квітня 2023 р.

Дзвонять дзвони Великодні

      "Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» — чуємо ми звідусіль у ці прекрасні весняні дні вже більше 2000 років. Великдень — одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням всі ми чекаємо з великими надіями та сподіваннями, що нарешті настане мир і спокій на нашій рідній землі.

Напередодні свят   працівники бібліотеки  підготували відвідувачам Великодню  книжкову  виставку - інсталяцію «Дзвонять дзвони Великодні».

      Так як Великдень найяскравіша ознака всього живого і оновленого, то головними символами цього свята вважають Життя( паски і розфарбовані яйця).

На виставці представлені також видання про народні традиції відзначення Великодня. Що потрібно покласти у святковий кошик, смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві декорації для своєї оселі .

        Це дійсно Великий день, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа. Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування.

         Тож вітаємо всіх своїх друзів, читачів та колег з Великодніми святами . Посміхніться один одному і залиште у себе в душі тільки добрі почуття. Зичимо всім миру, любові, достатку, радісних мирних свят і смачної паски!


вівторок, 4 квітня 2023 р.

Княжий Галич, наша слава, Осмомислова держава


      З нагоди 1125-річчя з часу першої письмової згадки про місто Галич обласна рада проголосила 2023-й рік на Прикарпатті Роком Княжого Галича. Таке рішення прийняли з метою пропагування української національної історії та збереження спадщини Галицько-Волинської держави, яка засвідчує величну та тривалу історію сучасної України.

      Говорячи про давній Галич, ми маємо, насамперед княжий град поблизу сучасного села Крилос. На місті ж сучасного Галича знаходилася пристань на невелике торгово-ремісниче поселення. Саме тут, на високому пагорбі над Дністром у 1367 році розпочалося спорудження замку – головної твердині Галицького староства.  Галич – маленьке  і затишне місто при впадінні річки Лукви у Дністер. А колись це була столиця одного з найбільших давньоруських князівств і одним з найвеличніших міст на теренах сьогоднішньою західної України.

    В наші дні від колишньої величі залишилося небагато, але Галич і сьогодні закохує в себе з першого погляду і надовго залишає найприємніші враження.

      Перша письмова згадка про Галич зустрічається у 898 р. в польській хроніці угорського Аноніма. Під час переходу угорських племен в Паннонію в Галичі гостював їхній вождь Альмош. .Древній Галич розташовувався за кілька кілометрів від теперішнього міста і був від нього суттєво більшим. Галич веде свій відлік з кінця ІХ століття, а у 1141 році Галич стає столицею князівства, а наприкінці ХІІ століття – столицею об’єднаного Галицько-Волинського князівства. В той час у Галичі розвивалися ремесла і торгівля, велося значне цивільне і церковне будівництво. Було складено першу половину Галицько-Волинського літопису. Однак у 1241 році  княжий Галич цілком зруйнували монголо-татари хана Бату. Після цього Данило Галицький переніс свою столицю до Холму.

Говорячи про давній Галич, ми маємо, насамперед княжий град поблизу сучасного села Крилос. На місті ж сучасного Галича знаходилася пристань на невелике торгово-ремісниче поселення. Саме тут, на високому пагорбі над Дністром у 1367 році розпочалося спорудження замку – головної твердині Галицького староства.

Стародавній Галич. Мабуть не знайдеться людини, яка б не чула про це місто. Тут знаходиться багато об’єктів з часів Галицько-Волинського князівства. Тож, якщо ви хочете  більше   дізнатись про історію Княжого Галича та    унікальні пам'ятки архітектури,    просимо завітати до бібліотеки та переглянути книжково-ілюстративну виставку "Княжий Галич, наша слава, Осмомислова держава".