29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. 105 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – перш за все як приклад волелюбності і незламності українського народу.
29 січня 1918 року назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже більше століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.
З метою вшанування пам'яті воїнів - студентів полеглих в бою під станцією Крути в бібліотеці влаштовано виставку - пам'ять " Бій під Крутами - символ нескорених українців"
та спільно з клубом проведено годину історичної пам’яті « І знов під Крутами рясні сніги упали».
Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.