Меню

пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України


     20 лютого ми відзначаємо героїчну і надзвичайно болісну для всіх дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.

   Вони не побоялися глянути смерті у вічі заради утвердження національної ідеї. Йшли вони під кулі не задля слави чи з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своєму народові. Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців як приклад національної честі й гідності.

   З нагоди  восьмої   річниці вшанування Героїв Небесної Сотні в бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку " Дні,  які змінили українську історію", на якій представлені книги, що висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про мужність і героїзм її учасників, а також проведено  годину пам'яті  " І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України". 

      Вічна пам’ять і слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та небесними захисниками України!

вівторок, 8 лютого 2022 р.

Інтернет - користь чи прихована небезпека

                                                

   8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

 Бібліотека провела   інформаційну онлайн годину  " Інтернет - користь чи прихована небезпека". 

          День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другогоижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.

Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету). Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії.

Кожен Інтернет-центр складається з центру довіри, гарячої лінії та молодіжної групи. Гарячі лінії надають інформацію та поради дітям, підліткам, батькам і викладачам з тематики комп’ютерної безпеки. За телефоном гарячої лінії завжди можна повідомити про заборонений і нелегальний контент, зберігши при цьому конфіденційність.

День безпечного Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

 








 


 

       Дотримування основних правил в Інтернеті так само важливо, як і дотримуватися правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в онлайні. Хоча Інтернет і надає безпрецедентні можливості для вільного спілкування, та водночас і накладає відповідальність за свої дії.

вівторок, 1 лютого 2022 р.

Читаймо, щоб знати, пізнаваймо, щоб вірити

      Калина Ватаманюк - відома на Гуцульщині і далеко за її межами журналістка та талановита письменниця, володарка найвищої журналістської премії „Золоте Перо", член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України, лауреат літературно-мистецьких премій ім. Василя Стефаника та Марка Черемшини. 

       Народилася 27 січня 1947 р. в с. Кобаки Косівського району, де пробігло її босоноге дитинство та  заклопотана юність.

        У 45-річному віці вперше вдумливо прочитала „Біблію", однак, присутність Бога у собі відчувала з раннього дитинства. Ця великої душі людина зробила вагомий внесок у розвиток духовної культури в селі Кобаки. Життя невпинно твердить Калині Миколаївні: “Все від Господа Бога на землі”. І вона ніколи в цьому не сумнівалася. Після переїзду до Верховини для молодої дівчини відкрився зовсім інший світ: робота в редакції газети “Світанок”, заміжжя, проба пера, навчання у Львівському університеті. Згодом працює редактором журналів „Гуцульщина", „Здвижин" та щорічника „Гуцульський календар". В 1995 р. світ побачила перша книга Калини Ватаманюк „Від лиця твого, Господи, судьба моя іде...". Наступна книга виходить під таємничою назвою „Між хрестами і зорями". Життя дає письменниці багатий життєвий досвід. І вона передає його читачеві, наставляє на путь істинний. Третя книга носить назву „Ми - діти Світла". Вона вчить нас дивитися на світ очима душі, яка ніколи не обмане. Хтось з великих світочів сказав: „Фізична краса - не постійна, моральна краса - відносна, і тільки духовна краса - вічна".Четверта книга  носить назву „Сад моїх журавликів".  „Очима душі" - п'ята книга, сповнена любов'ю до природи - всього творіння Божого та її вінця - людини.

  Працівники бібліотеки долучилися до відзначення 75-ї річниці від дня народження Калини Ватаманюк – верховинської письменниці та журналістки, познайомившись з її неперевершиними книгами – духовними перлами.

     

      В бібліотеці відбувся екскурс по книгах К. Ватаманюк « Читаймо, щоб знати, пізнаваймо, щоб вірити» . Бібліотечні працівники пригадали найсуттєвіші моменти життєвого шляху письменниці, проаналізували її твори, обмінялися враженнями від прочитаного.

Кожна мисляча людина сприймає світ і себе в цьому світі по-своєму. І кожен має свої ліки для душі: молитва, книга, розмова з близькою людиною... Саме про це – твори відомої журналістки і письменниці з Гуцульщини Калини Ватаманюк.