Меню

четвер, 20 травня 2021 р.

Вишиванка - символ української душі

                                             

                Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції.

       В рамках цьогорічного Дня вишиванок бібліотека підготувала виставку-інсталяцію «Вишиванка – символ української душі». На виставці представлено старовинний одяг, рушники, вишиванки та літературу за темою виставки. Переглянувши виставку-інсталяцію ви дізнаєтесь про історію свята, традиції святкування, дізнаєтесь що символізує вишита сорочка, традиції вишивки української сорочки.


                                                

                                         


       У  невичерпній  спадщині  духовної  культури  українського  народу  є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Українська вишита сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів - бути оберегом, а вишиванка - це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.

      Історія української вишиванки - це історія українського народу. З вишиванки, як з книги, можна зчитати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами. Вишиті  сорочки  та  вишиванки  будуть  оберігати  нас,  наділяти  силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому.

      Завідувачка клубом с.Ясень Зінаїда Смик  прочитала власний вірш " З нас кожен долю вишиває сам", приурочений Дню вишиванки. 


 З нас кожен долю вишиває сам...

 Червоними і чорними нитками, 

Будуючи у серці власний храм, 

Молитвою та добрими ділами...

 Яку палітру різних кольорів

 Несе в собі звичайний візерунок...

 Він може розповісти все без слів

 Він гордість, сила, слава і дарунок. 

Бо вишиванка - генетичний код,

 Який живе від роду і до роду.

 Плекає силу ще з прадавніх сот 

 Цілющий дух вкраїнського народу. 

 На давнє домоткане полотно

Лягає диво-вишивка гладенька

Щоб зла на світі більше не було,

 Щоб розквітала Україна-ненька! 

           Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі. Вишиванка – це генетичний код та дрес-код української нації.



 

четвер, 13 травня 2021 р.

Ми пізнаємо Європу

                                       

      Європа – це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Він заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття.. Намагаючись інтегруватися в Європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

        З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи . День Європи для України означає багато чого, адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою. Це свято нам вкотре нагадує, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас

       Познайомитись ближче з Європою, її країнами та народами, дізнатись, як Україна крокує в Європу можна з книг та періодики у нашій бібліотеці на книжковій виставці - експозиції  "Ми пізнаємо Європу". З представлених книг читачі дізнаються багато цікавого про географічні особливості, природу, історію, економіку та культуру європейських держав. 

        Щоб розкрити найцікавіші історичні, культурні, пам’ятні та найвизначніші місця країн Європи, познайомитися з її видатними пам'ятками архітектури, мистецтва, культури та природи  з дітьми проведено годину цікавих повідомлень " Цікаві факти про Європу". 

       З   гуртківцями   "Юні краєзнавці" зав.клубом З. Смик провела  флешмоб  "Мандруємо містами Європи. " 



        День Європи – це свято, яке вже стало не лише знаковим, а й доброю традицією для всіх нас. Воно є символом співпраці та солідарності народів європейського континенту, невід'ємною частиною якого є Україна. Сьогодні європейський вимір є потужним стимулом для модернізації національної економіки, створення додаткових можливостей для виходу українських підприємств на зовнішній ринок та залучення інвестицій.


середа, 12 травня 2021 р.

Митець великого таланту

         14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Семеновича Стефаника.

        До відзначення ювілею Василя Стефаника  в бібліотеці оформлено виставку-портрет   "Митець великого таланту"

  та проведено  з учнями   літературний вернісаж " ВасильСтефаник -  син покутського краю" .



         Василь Стефаник горів для народу, він писав свої твори для людей. Увійшов у знамення літературних поцінувань, як великий реаліст і новатор, майстер  новел, митець-демократ. Він став серцем народу. Такими словами розпочала  захід бібліотекар і провела присутніх життєвим і творчим шляхом Василя Стефаника.

          Користувачі бібліотеки зачитували уривки із творів  «Камінний хрест», «Синя книжечка», «Дорога», «Моє слово» та інші. Присутні мали змогу  також переглянути  презентацію "Василь Стефаник: життєвий шлях письменника" .

  

    Творчість В. Стефаника – не просто майстерне зображення автентичного галицького сільського побуту, політичних обставин того часу, це заглиблення в універсальні аспекти людського життя. Його творчість та манера письма мали великий вплив на розвиток української новелістики.


 


 

пʼятниця, 7 травня 2021 р.

Усе бере від матері початок

      У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, коли травами і квітами замаїться земля, теплий весняний вітер приносить до нас Свято Матері. Найпрекрасніше слово на землі - МАМА! Це перше слово, яке вимовляє людина і воно звучить на всіх мовах світу однаково ніжно! У мами найдобріші і ласкаві руки, вони все вміють. У мами найвірніше і чуйне серце - в ньому ніколи не гасне любов, воно ні до чого не залишається байдужим. І скільки б не було нам років - п'ять чи п'ятдесят, - нам завжди потрібна мати, її ласка, її погляд. І чим більше наша любов до матері, тим радісніше і світліше життя. День матері – це найкраща можливість нагадати мамі, як сильно ми любимо і цінуємо її..

     В бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка - присвята: "Усе бере від матері початок». Література з виставки вас порадує творами українських , зарубіжних авторів та творами наших земляків. 

      Від усієї душі вітаємо дорогих мам зі святом.  Хай світлом і добром відгукуються у душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість! 

     Здоров’я всім мамам на довгі літа!



четвер, 6 травня 2021 р.

І пам'ять про війну нам книга оживляє

 

       В історії народів світу є події, які залишають глибокий відбиток у пам’яті людській. До таких подій, безумовно, слід віднести Другу світову, а для українського народу — Велику Вітчизняну війну.  1941–1945… Лише тире розділяє ці дати, а в житті — понад 20 мільйонів загиблих, яких забрала війна та страшні сліди, які вона залишила. Територією України фронт прокотився двічі і перетворив на руїни та згарища 714 міст і 28 тис. сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами…

     У ці травневі дні Україна відзначає День пам'яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, для українців це не тільки День Перемоги над нацизмом, це - день всенародної пам'яті, День вшанування численних жертв війни та день, що уособлює в собі національну боротьбу за право на власну державу, свободу та незалежність. У серці кожного українця жива пам'ять про мільйони мужніх і незламних людей - справжніх героїв, які стояли на фронтах, які підтримували тил та тримали лінію оборони, які вірили в перемогу. Про їхню жертовність в ім'я свого народу та любов до рідної землі маємо говорити і сьогодні.

       На передодні таких великих свят, як День пам'яті і примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в бібліотеці оформлена книжкова виставка  «І пам’ять про війну нам книга оживляє».

       Охоронцями пам'яті поколінь виступають книги про події 76- річної давності. Книги про війну - духовне продовження реальних подій. Вони розповідають про беззавітний героїзм нашого народу, про подвиги, які скоєні в ім'я Батьківщини і заради захисту всього того, що було дорого і свято.

       Пройдіть по сторінках цих книг разом з ними. Відчуйте подих великих подій. Рядок за рядком вас будуть супроводжувати солдати і матроси, партизани і підпільники, трудівники тилу, розвідники і дипломати, поети, письменники і журналісти, які залишили нам безцінний спадок - правду про війну.

      Згадаймо тих, хто пішов і не повернувся з полів битв! Слава їх живе і понині. Низький уклін колишнім фронтовикам! Наша вдячність, наша любов - з вами, ветерани!

        Ми пам'ятаємо, ми вами пишаємося!